If you received an award but were unable to attend Closing Ceremonies to receive it, the award will be mailed to your school.


School Awards

Best New School

Archbishop Mitty High School

Best Club

Marcos de Niza High School
Monta Vista High School
Upper Canada College

Best School

Cerritos High School
Hungtington Beach High School
Mira Costa High School


Committee Awards

Committee Nation Award Delegate Name
AU Democratic Republic Of S‹ao TomŽe And Pr’incipe Best Delegate Sriya Prathuri
AU Republic Of Ghana Outstanding Aileen Tang
AU Republic Of Ghana Outstanding Christopher Bried
AU Republic Of Mozambique Outstanding Angel Nwosu
AU Republic Of Mozambique Outstanding Jessica Hizon
AU Republic Of Sudan Outstanding Kayla Wehner
AU Republic Of Sudan Outstanding Sarah Ajise
AU China Commendation Marc Rusli
AU China Commendation Stephanie Wong
AU Republic Of Burundi Commendation Christine Martin
AU Republic Of Burundi Commendation Delaney Freud
AU Republic Of Mauritius Commendation Julia Bravo
AU Republic Of Mauritius Commendation Shivham Brahmbatt
AU Republic Of Niger Commendation Ronak Bhatia
AU Republic Of Niger Commendation Santosh Muralidaran
AU Tunisian Republic Commendation Autumn Thelander
AU Tunisian Republic Commendation Victoria Henson
CSC Minister Of Human Resources And Social Security Best Delegate Amy Zhou
CSC Minister Of Education Outstanding Ellie Ng
CSC Minister Of Foriegn Relations Commendation Andrew Gallegos
CSC Minister Of Public Security Commendation Venus Chau
CSD Myanmar Investment And Commercial Bank Best Delegate Robert Huang
CSD Union Minister For Industry Outstanding Jack Huguenin
CSD First Private Bank Commendation Ankita Bhat
CSD Pact Commendation Riley Thompson
DISEC Mexico Best Delegate Hannah Yin
DISEC Mexico Best Delegate Nikhil Sunil
DISEC Venezuela Outstanding Kelsey Dubinsky
DISEC Venezuela Outstanding Troy Gleason
DISEC Austria Outstanding Grady Mercier
DISEC Austria Outstanding Laura Nguyen
DISEC Gambia Outstanding Celeste Mancia
DISEC Gambia Outstanding Hugo Budd
DISEC United Kingdom Outstanding Charlie Mortimer
DISEC United Kingdom Outstanding Shaan Hooey
DISEC Cambodia Commendation Monica Lee
DISEC Cambodia Commendation Trishabelle Manzano
DISEC China Commendation Fariz Qureshi
DISEC China Commendation Varsha Ravi
DISEC Croatia Commendation Arpita Gaggar
DISEC Croatia Commendation Kanika Rao
DISEC Democratic Republic Of The Congo Commendation Garima Sharma
DISEC Democratic Republic Of The Congo Commendation Shrey Mittal
DISEC Georgia Commendation Charlotte Burkhard
DISEC Georgia Commendation Eric Kwon
DISEC Israel Commendation Margie McMillan
DISEC Israel Commendation Riley Hoey
DISEC Malawi Commendation Grant Cosovich
DISEC Malawi Commendation Priya Koliwad
DISEC Myanmar Commendation Salma Eldifrawy
DISEC Myanmar Commendation Tasneem Saada
DISEC Qatar Commendation Nicholas Miraglia
DISEC Qatar Commendation Patrick Villasenor
DISEC Somalia Commendation Aidan Niles
DISEC Somalia Commendation Brendon Milan-Howells
ECHR Spain Best Delegate David Leynov
ECHR Spain Best Delegate Megan McCarthy
ECHR Belgium Outstanding Adrian Feinberg
ECHR Belgium Outstanding Vahan Hovannisian
ECHR Montenegro Outstanding Kelley Xuereb
ECHR Montenegro Outstanding Takreem Shah
ECHR Russia Commendation Denisa Tudorache
ECHR Russia Commendation David Leynov
ECHR United Kingdom Commendation Seyong Chang
ECHR United Kingdom Commendation Bailey Shahinian
ECOSOC Russia Best Delegate Annalise Fox
ECOSOC Russia Best Delegate Shelton Carr
ECOSOC Algeria Outstanding Evan Mallah
ECOSOC Algeria Outstanding Jared Williams
ECOSOC Canada Outstanding Natalie Van Norman
ECOSOC Canada Outstanding Sami Jordan
ECOSOC Japan Outstanding Amita Mahajan
ECOSOC Japan Outstanding Sarah Feng
ECOSOC Australia Commendation Asim Biswal
ECOSOC Australia Commendation Rohith Rajasekaran
ECOSOC China Commendation Danai Modi
ECOSOC China Commendation David Young
ECOSOC Indonesia Commendation Aidan Arasasingham
ECOSOC Indonesia Commendation Alex Tang
ECOSOC Senegal Commendation Cody Benfield
ECOSOC Senegal Commendation Isabel Fields
ECOSOC Venezuela Commendation Jamie Stickelmeier
ECOSOC Venezuela Commendation Kelly Kumpis
HIST Bismarck Best Delegate Jolie Kemp
HIST Helmuth Von Moltke The Elder Outstanding Carson Dowhan
HIST Constantin Frantz Commendation Vishnu Arul
HIST Karl Marx Commendation William Stomber
HSC Austria Best Delegate Eshaan Jain
HSC Austria Best Delegate Paula Tanasescu
HSC China Outstanding Leron Reznikov
HSC China Outstanding Mugdha Apte
HSC Cote D'Ivoire Commendation Apurva Prasad
HSC Cote D'Ivoire Commendation Eli Tye
HSC United Kingdom Commendation David Niddam-Dent
HSC United Kingdom Commendation Ty Greenberg
INTERPOL Russia Best Delegate Audrey Bui
INTERPOL Russia Best Delegate Isabella Mancini
INTERPOL Mexico Outstanding Christen Capobianco
INTERPOL Mexico Outstanding Ifeoma Okoli
INTERPOL United Kingdom Outstanding Adam Sayani
INTERPOL United Kingdom Outstanding Gaurav Dogra
INTERPOL Venezuela Outstanding Caroline Dugan
INTERPOL Venezuela Outstanding Chris Agliozzo
INTERPOL Canada Commendation Kamila Wickramarachchi
INTERPOL Canada Commendation Samantha Walley
INTERPOL India Commendation Fabiana Pena
INTERPOL India Commendation Lucia Lupotti
INTERPOL Japan Commendation Aidan Gottlieb
INTERPOL Japan Commendation Justin Chen
INTERPOL United States Commendation Chris Cross
INTERPOL United States Commendation Ryan Foundoulis
JCC Charles Gascoigne Best Delegate Adam Friedman
JCC Steven Van Der Hagen Best Delegate Lauren Beebe
JCC George Macartney, 1St Earl Macartney Outstanding Ashley Wu
JCC Saartje Specx Outstanding Dennis Fiorentinos
JCC Cornelis Matelief Commendation James Lei
JCC James Balfour Commendation Nandita Ragahavan
JCC James Edward Alexander Commendation Serhat Suzer
JCC Pieter Van Den Broecke Commendation Jillian Reed
LEGAL Russia Best Delegate Hunter Dickey
LEGAL Russia Best Delegate Michelle McLean
LEGAL Austria Outstanding Ari Bloore
LEGAL Austria Outstanding Savannah McCarthy
LEGAL Indonesia Outstanding Cathy Sun
LEGAL Indonesia Outstanding Jihee Yoon
LEGAL Iran Outstanding Namrata Inamti
LEGAL Iran Outstanding Sarina Deb
LEGAL Qatar Outstanding Ashley Kao
LEGAL Qatar Outstanding Sofia Sallee
LEGAL United Kingdom Outstanding Campbell MacKinnon
LEGAL United Kingdom Outstanding Sammy Feisher
LEGAL Democratic People's Republic of Korea Commendation Collin Cheng
LEGAL Democratic People's Republic of Korea Commendation Ryan Wu
LEGAL Dominican Republic Commendation Betty Thai
LEGAL Dominican Republic Commendation Brandy Youssif
LEGAL Egypt Commendation Candler Cusato
LEGAL Egypt Commendation Judy Kim
LEGAL Estonia Commendation Hanneboy Barliss
LEGAL Estonia Commendation Ijeoma Meremikwu
LEGAL Japan Commendation Brandon Guo
LEGAL Japan Commendation Sivam Argawalla
LEGAL Portugal Commendation Abhinav Gopal
LEGAL Portugal Commendation Shrey Vasavada
LEGAL United States Commendation Celine Wherritt
LEGAL United States Commendation Morgan Hall
LEGAL Yemen Commendation Veizades, Stefan
LEGAL Yemen Commendation Xu, Emily
NATO Canada Best Delegate Carson Billingsley
NATO Canada Best Delegate Tooba Wasi
NATO Croatia Outstanding Ana Singh
NATO Croatia Outstanding Sanjay Rangavajjhala
NATO United Kingdom Outstanding Adam Rothman
NATO United Kingdom Outstanding Scotty Andrade
NATO Bulgaria Commendation John Kum
NATO Bulgaria Commendation Joshua Choi
NATO France Commendation Rajita Pujare
NATO France Commendation Vivian Huang
OAS Barbados Best Delegate Victoria Stewart
OAS Costa Rica Outstanding Melyssa Oviedo
OAS Mexico Commendation Henry Villareal
OAS Panama Commendation Eric Lopez
PRESS SŸddeutsche Zeitung (Germany) Best Delegate Dexter Hamilton
PRESS Bangkok Post (Thailand) Outstanding Emily Sun
PRESS The Punch (Nigeria) Outstanding Anita Maksymchuk
PRESS Moscow Times (Russia) Commendation Kyle Petersen
PRESS Yomiuri Shimbun (Japan) Commendation Tom Liu
SC United Kingdom Best Delegate Matt Wang
SC United Kingdom Best Delegate Matthew Jagdeo
SC Russia Outstanding Danielle Rommerdahl
SC Russia Outstanding Fiona Fisher
SC Japan Commendation Audrey Tzeng
SC Japan Commendation Marcus Plutowski
SC United States Commendation Anushka Sikdar
SC United States Commendation Nishitha Shetty
SENATE Mitch McConnell, R (Kentucky) Best Delegate Arjun Prabhakar
SENATE Al Franken, D (Minnesota) Outstanding Conrad Mahony
SENATE Bob Corker, R (Tennessee) Outstanding Nathaniel Goble
SENATE Kamala Harris, D (California) Outstanding Claire Jacobs
SENATE Cory Booker, D (New Jersey) Commendation Kristin Mifsud
SENATE Elizabeth Warren, D (Massachusetts) Commendation Saran Uthayakumar
SENATE Mark Warner, D (Virginia) Commendation Jamie Oneschuk
SENATE Michael Bennet, D (Colorado) Commendation Ibrahim Ahmed
SENATE Richard Shelby, R (Alabama) Commendation Peter Williams
SPECPOL Canada Best Delegate Amalia Lohuis
SPECPOL Canada Best Delegate Luke Swallow
SPECPOL Austria Outstanding Ivana Jeremic
SPECPOL Austria Outstanding Maddie Stites
SPECPOL Chad Outstanding Dan Cohen
SPECPOL Chad Outstanding Yannik Omictin
SPECPOL Japan Outstanding Amit Chandramouly
SPECPOL Japan Outstanding Joshua Onozawa
SPECPOL Mexico Outstanding Rohan Badiga
SPECPOL Mexico Outstanding Sophia Kwack
SPECPOL Russia Outstanding Scarlett Anderson
SPECPOL Russia Outstanding Sydney Sitton
SPECPOL Burkina Faso Commendation Jaden Jarmel-Schneider
SPECPOL Burkina Faso Commendation Matt Lee
SPECPOL Guatemala Commendation Harkee Halait
SPECPOL Guatemala Commendation Maddy Wang
SPECPOL Guyana Commendation Naomi Lara
SPECPOL Guyana Commendation Tiffany Hamilton
SPECPOL Mali Commendation Brady Sedillos
SPECPOL Mali Commendation Hope Reveche
SPECPOL Montenegro Commendation Jared Press
SPECPOL Montenegro Commendation Melat Lalseged
SPECPOL Norway Outstanding Henry Lavacude-Cola
SPECPOL Norway Outstanding Priya Kamdar
UNDELC Mexico Best Delegate Ranjith Kumar
UNDELC Mexico Best Delegate Shiv Patel
UNDELC Canada Outstanding Hannah Parker
UNDELC Canada Outstanding Josh Gurgone
UNDELC Colombia Outstanding Ellie Young
UNDELC Colombia Outstanding Rushini Randeniya
UNDELC Russia Outstanding Emily Izmirian
UNDELC Russia Outstanding Jacob Saude
UNDELC Australia Commendation Ayn Duringer
UNDELC Australia Commendation Rachel Do
UNDELC Austria Commendation Ciarra Nean-Marzella
UNDELC Austria Commendation Emily Le
UNDELC Chile Commendation Alex Lee
UNDELC Chile Commendation Katie Eichorn
UNDELC Indonesia Commendation Brian Kim
UNDELC Indonesia Commendation Matthew Cheng
UNDELC Switzerland Commendation Nisha Nirmal
UNDELC Switzerland Commendation Sana Chaudhury
UNDELC Venezuela Commendation Lauren Stargardter
UNDELC Venezuela Commendation Will Taylor
UNESCO Russia Best Delegate Ben Quezada
UNESCO Russia Best Delegate Kaitlyn Earnest
UNESCO Nigeria Outstanding Elizabeth Stanton
UNESCO Nigeria Outstanding Mehak Chadha
UNESCO Palestine Outstanding Irene Yoon
UNESCO Palestine Outstanding Tammy Chung
UNESCO Republic Of Korea Outstanding Caroline Cosovich
UNESCO Republic Of Korea Outstanding Larissa Qian
UNESCO Cote D'Ivoire Commendation Tian Wells
UNESCO Cote D'Ivoire Commendation Vanessa Koopman
UNESCO Germany Commendation Ethan Edelhart
UNESCO Germany Commendation Sam Louderback
UNESCO Iran Commendation Trisha Karani
UNESCO Iran Commendation Yusra Arub
UNESCO Mexico Commendation Hannah Elzig
UNESCO Mexico Commendation Lexie Taylor
UNESCO Qatar Commendation Britney Khalili
UNESCO Qatar Commendation Carson Ferrara
UNESCO Sudan Commendation Anisha Rao
UNESCO Sudan Commendation Grace Conlin
UNFCCC Russia Best Delegate Cody Meicht
UNFCCC Israel Outstanding Alex Hempel
UNFCCC United States Outstanding Yasmeen Qursha
UNFCCC Venezuela Outstanding Liam Cook
UNFCCC Australia Commendation Asia Gardias
UNFCCC Canada Commendation Thomas Kelleher
UNFCCC Egypt Commendation Sarah Xu
UNFCCC Indonesia Commendation Shivani Lamba
UNFCCC Maldives Commendation Sandip Nirmel
UNHRC Tunisia Best Delegate Patrica Gomez
UNHRC Tunisia Best Delegate Siddharth Somasundaram
UNHRC Australia Outstanding Amritha Ramalingam
UNHRC Australia Outstanding Deepak Ragu
UNHRC Canada Outstanding Julia Dominessey
UNHRC Canada Outstanding Katherine Elias
UNHRC Russia Outstanding Matt Anderegg
UNHRC Russia Outstanding Matt Miltimore
UNHRC Algeria Commendation Mahima Silwal
UNHRC Algeria Commendation Mathilde McKeever
UNHRC Burkina Faso Commendation Olivia Ison
UNHRC Burkina Faso Commendation Phoebe Liebling
UNHRC Chad Commendation Ashley Thomas
UNHRC Chad Commendation Gleanne Mabilangan
UNHRC Denmark Commendation Lorelei Vaisse
UNHRC Denmark Commendation Sarah Mitchell
UNHRC Germany Commendation Maya Abiram
UNHRC Germany Commendation Noela Bae
WHO Vietnam Best Delegate Adam Yohannes
WHO Vietnam Best Delegate Matangi Kumar
WHO Azerbaijan Outstanding Jessie Hsu
WHO Azerbaijan Outstanding Qaasim Ashraf
WHO Indonesia Outstanding Laura Yang
WHO Indonesia Outstanding Vignesh Iyer
WHO Venezuela Outstanding Juliana Chen
WHO Venezuela Outstanding Natalie Dreger
WHO Bolivia Commendation Sean McKenna
WHO Bolivia Commendation Vasch Gerber
WHO Kenya Commendation Avi Shah
WHO Kenya Commendation Keerthana Nallamotu
WHO Russia Commendation Carly Earnest
WHO Russia Commendation Lilly Mattes
WHO South Africa Commendation Pardis Bidokhti
WHO South Africa Commendation Razan Zoubi
WHO Switzerland Commendation Adrian Tai
WHO Switzerland Commendation Lydia Cheng